10 + 1 évesek lettünk!
SZJA 1% - 2021-ben is számítunk Önre!
PICi INFÓ

Beszélgetések a koraszülésről...
Színfalak mögött- avagy a siker ára...
Beszéljünk a tabukról… őszintén egymás közt, anyák közt – B. Bengő Hajnalka perinatális szaktanácsadó, érintett koraszülő írása
Színfalak mögött- avagy a siker ára
Koraszülőkben folyó dráma a valóság és a világ között
A koraszülés népbetegség, a világon minden tizedik várandósság koraszüléssel végződik ? mondja a WHO. Érdekes téma. Sokakat érint. Sokakat érdekel. Mert ez egy megérintő téma.
Nagy betűs hírként olvashatunk a médiában például ehhez hasonlókat:
“Holnap hazaengedik az ország egyik legkisebb koraszülöttjét” vagy “Hamarosan 2 éves az ország legkisebb súllyal született babája”
De nem is kell újságot kézbe venni ahhoz, hogy ne tudnánk a közelünkben egy-egy koraszülöttbaba érkezéséről, “hihetetlen csodájáról”.
Aprócska gyermekek, akik küzdelmes születés utáni napokon, heteken vagy hónapokon vannak túl. Életben maradtak.
Tovább...Szülősegítés a kezdetektől! Járványügyi helyzeteben is!
“Az igazán jó segítség ismérvei: hogy akkor jön, amikor kell és azt kapom amire szükségem van!” bh
Koraszülés esetén az első a “jókor jön” ismérv a szülés körüli időszak -legyen az fenyegető koraszülés idejében, még pocakosan vagy közvetlen koraszülés után és a kórházban töltött napokban, hetekben, hónapokban van.
A koraszülés trauma, krízis helyzet a koraszült anyának, a családnak. A testi és pszichés változásokat, -melyeket a szülés után egyébként is megélünk- a koraszülés traumája sokkal intenzívebb érzelmi megterheléssel fokozza.
Szerencsére egy egész “stáb” szolgálja, hogy ez az időszak a család számára elviselhetővé, feldolgozhatóvá váljon. Az érzelmi támogatás, a szakszerű, érthető információ, tájékoztatás elemi igény a szülők részéről.
Az érzelmi támogatás, szülősegítés leghitelesebb formája, ha egy érintett tudja biztosítani, hiszen saját tapasztalattal rendelkezik.
A konzultáció B. Bengő Hajnalka perinatális szaktanácsadóval történik.
Kedves Korababás Anyuka!
Szülősegítés azonnal a virtuális térben!
Egyéni és kiscsoportos konzultációra, tanácsadásra, beszélgetésre van lehetőség.
A konzultáció ingyenes!
Tovább...
Anyatejes táplálásra felkészítő várandósoknak
Bizony már várandósként érdemes készülnöd a szoptatásra. Minden édesanya a legjobb megoldást akarja választani kisbabája tápláláshoz, azonban a sok információ között úgy érezheted, hogy elvesztél. Ebben az útvesztőben kínálunk útmutatót, hiteles, szakszerű tájékoztatást az alapoktól a gyakorlati praktikumokig.
Alapelvünk:
-az anyatej a csecsemő legideálisabb tápláléka.
-az anyatejes táplálás több mint a gyermek etetése.
-az anyatejes táplálás megalapozott kezdetet biztosít egy egészségesebb felnőttkorra.
-a szoptatás természetes művészet, ami megtanulható.
Két alkalmas, intenzív kiscsoportba várjuk azokat a várandós kismamákat, akik tudatosan készülnek az anyatejes táplálásra, a szoptatásra. Azokat a kismamákat, akiknek -nagyon sok- kérdésük, kételyük, félelmük van a szoptatással kapcsolatban. Azokat a kismamákat, akik szakmailag hiteles válaszokra várnak!
Részvétel ingyenes, DE regisztráció köteles!
Tovább..."Azt kérem szülinapomra, hogy...."- így is támogathatod az egyesületünket!
Egy kedves gesztus, amellyel segítheted Egyesületünk munkáját. Adománygyűjtést kezdeményezhetsz Egyesületünk javára! Teheted ezt közösségi profiljaid valamelyikén, emailben, üzenetben! Milyen csodálatos hogy, születésnapi kívánságaid között figyelmet szentelsz egy jó ügyre is!
Köszönjük, hogy gondolsz ránk! Boldog születésnapot kívánunk! “Korán érkeztem” Egyesület apraja, nagyja 🙂
Használhatod az alábbi szöveget a bejegyzésedhez:
Tovább...Fájdalom és stresszoldás legjobb gyógyszere a szülő
Joseph Volpe, a neonatális neurológia úttörője, egy nemrégiben megjelent tanulmányban a koraszülött csecsemők agyi fejlődése kapcsán a következőket írja: “Az újszülöttkori időszakban megélt fájdalom és stressz (agyra gyakorolt) káros hatásaira vonatkozó bizonyítékok azt mutatják, hogy az ezekért felelős események csökkentését célzó beavatkozások neuro-resztoratív (idegrendszer-helyreállító) hatásúak lehetnek.”9
Amennyiben a szülői részvétel és stressz csökkentés dokumentált előnyeit egy gyógyszer használatával el lehetne érni mellékhatások nélkül, akkor a jelenlegi bizonyítékok alapján az már standard eljárás lenne, ugyanúgy ahogy a koffein-citrátot vagy anyatej fortifikációt is használjuk.
“Sajnos” ilyen gyógyszer nem elérhető, de a szülők általában igen.Ők képesek és hajlandóak is folyamatosan ellátni és megnyugtatni csecsemőjüket, amennyiben a fizikai környezet és az ott dolgozók hozzáállása lehetővé teszi a szülők korlátlan jelenlétét és azt, hogy aktívan részt vehessenek a gyermekük ellátásában, gondozásában.
Melletted a Helyem – Egyesület a koraszülött ellátásért honlapján olvasható magyarul a Mi lenne, ha a szülőkre is gyógyszerként tekintenének címmel a Atle Moen, Neonatológiai Tanszék, Oslói Egyetemi Kórház, Oslo, Norvégia friss kutatási eredménye.
Tovább...Kötődés és a szoptatás összefüggése
“A prenatális kötődés támogatása az egyik legfontosabb befektetés a jövőre nézve: azok a szülők, akik optimális kötődést tudnak kialakítani magzatukkal, nagyobb egymásra hangoltságban tudnak készülni a szülés/megszületés eseményére, és az azt követő új keretek között zajló egymásra hangolódásra. A kapcsolat kontinuitása, a szülők szenzitív jelenléte segíti a csecsemő jelzéseinek egyre pontosabb olvasását és ez hatással van a gyermek táplálásával kapcsolatos helyzetek gördülékeny megoldására is.”